AVANTAJLARI

 • Her yıl yapılan tersanelerde rutin bakımlar min. 2 ila 3 yılda bir yapılır.

 • Yosun, midye vb. canlılar ile diğer maddeler yapışamazlar.

 • Korozyonu engeller.

 • Kaplanmış yüzeylerin temizlenmesi daha kolay olur.

 • Tatlı ve tuzlu su için kullanılabilir.

 • Çevre dostudur.

 • Yakıttan tasarruf sağlar.

FAYDALARI

 • Yosun, midye ve diğer maddeler yapışmazlar.

 • Korozyonu engeller.

 • Kaplanmış yüzeylerin temizlenmesi daha kolay olur.

 • Tatlı ve tuzlu su için kullanılabilir.

 • Çevre dostudur.

 • Tasarrufludur.

 • Teknelerde, sürekli parlayan, çok kolay temizlenen son kat kaplamasıdır.

 • Fiber tekneleri tuzdan korur.

 • Küpeştenin karıncalanmasını önler.

 • Tekneler gövdelerine yapışan midye, yosun, deniz canlıları ve diğer yabancı maddeleri engelleyerek fazla yakıt tüketimini ortadan kaldırır.

 • Kirler nemli bir bezle ve suyla kolayca temizlenebilir.

 • Temizlik maddelerinin kullanımını %70 oranında azaltır.

Minderlerde ve halılarda, güneşin ve tuzlu suyun etkisiyle zamanla renklerde açılma, kirlenme ve eskime görülmektedir. Marin tekstil koruma ürünü ile tüm tekstil gruplarını koruma altına alabilir, kullanım sürelerini uzatabilirsiniz. Tekstil koruma ile kaplanan ürünler, lekelense bile daha rahat ve kolay temizlenir. Bırakın minderleriniz ıslansın.

Nasıl korurum diye düşünmeye son verin.

Nano Tekstil ve Deri Kaplaması, tekstil ve tüm kağıt ürünlerde su ve yağ iticiliği sağlamak için kullanılan su bazlı bir sızdırmazlık ürünüdür. Ürün liflerin çevresinde gözle görülemeyen ince bir yüzey filmi oluşturur. Su iticilik etkisi sayesinde işleme konulan tekstil ürünlerinde veya kağıt ürünlerde suyun etkisiyle oluşan nemlenme hızı ile kurum ,kahve v.b yoğun kir izi yapan maddelerle tekrar kirlenme özelliği önemli oranda düşürülür.

Nano tekstil ve deri kaplaması ürünümüz ile kumaş ve deri ürünlerindeki her lif gözle görülmeyen ve yapışmayı önleyen bir kaplama ile kaplanır. Bu koruma sayesinde kirler kumaşa yapışamaz ve nemli kirler lifler tarafından emilemez. Ürünün tatbik edildiği tekstillerde su, kahve, leke bırakan kırmızı şarap ve hatta yağlı soslar damlacıklara dönüşerek kumaştan ayrılırlar. En zor lekeler bile iz bırakmadan, zahmetsizce uzaklaştırılabilir.

 Deri giysiler, sırt çantaları, tenteler, güneş şemsiyeleri vs. yağmurun her yağışında kendiliklerinden temizlenirler. Bir diğer önemli nokta nano tekstil ve deri kaplaması ürünü uygulanmış liflerin cilde hiçbir etkilerinin olmaması ve nötr olmalarıdır.

Ürün kimyasal çözeltiler içermez, su esaslıdır ve çevre dostudur. Tekstil ve deri kaplaması ürünü her türden kumaşa uygulanabilir. Bunlar en hassas ipekten imal edilmiş giysilerden, pamuklu giysilere kadar uzanır. Takım elbiseler, ceketler, gömlekler, bluzlar, sakolar, kravatlar, pantolonlar, egzersiz giysileri, blucinler, mantolar, pardösüler, motosiklet üzerinde giyilen giysiler, anoraklar, deri giysiler ve hatta en dayanıklı giysilerden sayılan safari giysilerine bile tatbik edilebilir. Nemi iterler ve kuru kalmaları daha uzun sürer. Nano teknolojisinin bu yeni lif koruma ürünü giysilerinize çamur, kir ve lekelerden korur ve aynı zamanda gözle görülmez. Bu ürün giysinizin görünümünü ve hava alma işlevini etkilemez, rengini değiştirmez. Bakımı kolaydır. Ütüleme işlemi bile tekstil ve deri kaplaması ürününe zarar vermez.

AVANTAJLARI

Kullanımı basittir.

Oluşan kirler su ile temizlenir.

Hava alma işlemi olduğu gibi kalır.

Tüm tekstil ürünleri için uygundur.

Nano tüm tekstil ürünlerine sürekli bir form sağlar.

40 C ye kadar olan yıkama sıcaklıklarına dayanıklıdır.

Çay,kahve, kırmızı şarap, ketçap vs. lekelerini önler.

Tekstil ürünlerini ve derileri uzun süre su, kir ve yağdan korur.

TEKSTİL KORUMA FAYDALARI NELERDİR ?

Yüzeylerde sıvılara karşı iticilik özelliği kazandırır .

Kola, şarap, meyva suyu ve suyu iter .

Leke tutmaz .

Kolay temizlenir .

Kirlere dayanıklı olur sararma yapmaz .

Hava geçirgenlik özelliği vardır .

Yağlara karşı dirençlidir .

UV dayanıklı olur, solmayı önler 

          NERELERDE KULLANILIR?            

    TENTELER    

MARİN TEKSTİLLERİ

EV TEKSTİLLERİ

PERDELER

HALILAR

KİLİMLER 

KAMUFLAJLAR

ÇORAPLAR

GİYSİLER

İÇ ÇAMAŞIRLARI

DERİ KORUMA FAYDALARI NELERDİR ?

Yüzeylerde sıvılara karşı iticilik özelliği kazandırır.

Kola, şarap, meyva suyu ve suyu iter.

Leke tutmaz.

Kolay temizlenir.

Kirlere dayanıklı olur sararma yapmaz.

Hava geçirgenlik özelliği vardır.Yağlara karşı dirençlidir.

UV dayanıklı olur, solmayı önler.

NERELERDE KULLANILIR? 

TÜM DERİ ÇEŞİTLERİ

MOBİLYA DERİ DÖŞEMELERİ

OTOMOBİL DÖŞEMELERİ 

AYAKKABILAR 

MONTLAR

Her yat veya gemi sahibi, gövdeye yapışan midye, yosun, deniz canlıları hakkında bilgi sahibidir. Bu durum tekne ve yatlarda gün geçtikçe sürtünmenin artmasına ve buna bağlı olarak yakıt tüketimi artımına ve performans düşüşüne neden olur. Bu gibi su araçları her yıl kızağa çekilerek, bu maddelerden temizlenmeleri gerekir. Bu da oldukça masraflı bir iştir. Bu durumda 2 bileşenli yat gövdesi kaplama ürünlerimiz size yardımcı olacaktır.

 

Gemi ve yat kaplaması ürünümüz, nemli ve yağlı yüzeylerde kirleri donuklaştırarak itme işlemi yapmasıdır. Böylelikle midye, yosun ve diğer yabancı maddelerin tekne gövdesine yapışmaları önlenebilmektedir. Yatınızın gövdesi çizilmelere karşı direnci artar ve kaplama yapılmış yüzeyin temizlenmesi daha kolay olur. Temizlik için güçlü asidik veya pahalı temizleyicilerin kullanılması gerekmez. Yüzey sünger veya hafif bir temizlik maddesi ile temizlenebilir.